نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
خرید بک لینک
قیمت تشک رویا
كاشت مو
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :kashtemu1
تاريخ: 1397/3/9  ساعت: ۰۷

امروزه بسياري از افراد دچار ريزش مو شديد كه در انتها منجر به طاسي ميشود هستند،از همين رو مراكز متعدد كلينيك كاشت موتاسيس شده است،كه به راحتي متفاضي با مراجعه به يكي از مراكز كلينيك كاشت موميتوان مشاوره انجام دهد و با آخرين متد كاشت مو اشنا شود ،كه در نهايت فرد متقاضي ميتواند با راهنمايي گروه متخصص كلينيك كاشت مو مناسب ترين روش براي كاشت مورا انتخاب نمايد.


حال قصد داريم در اين مقاله پاره اي از توضيحات درباره چند روش كاشت مو كه دركلينيك هاي كاشت موايران اجرا ميشود را شرح دهيم.


امروزه عمل كاشت مو جزء عمل هاي سرپايي محسوب ميشود به گونه اي كه فرد بعد از مراجعه بهكلينيك كاشت مو جهت عمل كاشت،به راحتي ميتواندبعد از اجراي عمل كاشتكلينيك كاشت مو را ترك كرده و به منزل مراجعه كند،البته لازم به ذكر است براي بازدهي بالاي عمل مراقبت هاي بعد از كاشت حتماً جدي گرفته شود.كاشت مو به روش هاي مختلفي قابل اجرا مي باشد كه روز به روز با مجهز شدن تجهيزات كلينيك كاشت مو رو به پيشرفت مي باشد.


از روش هاي متداول كاشت مو كه در بيشتر كلينيك كاشت مو استفاده مي شود ميتوان روشهاي FUT و SUT و HRT را نام برد. 

قبل از انتخاب روش كاشت،متخصصان كاشت مو در كلينيك كاشت مو به طور كامل قسمت هاي مختلف سر را بررسي ميكنند و با بررسي آزمايش هاي تخصصي بر روي سر مناسب ترين روش براي كاشت را انتخاب مي كنند.


افرادي كه داراي بانك موي قوي در پشت و اطراف سر هستند را با روش FUTعمل كاشت شان را انجام ميدهند البته اين روش به دليل عوارض بعد از عمل كاشت كمتر استفاده مي شود.

به طوري كه با عمل جراحي نواري از سر جدا كرده و در ادامه با جدا كردن هر تار مو آن را به قسمت هاي مورد نياز پيوند ميدهند،از معايب اين روش ميتوان به برداشت تمامي بافتهاي زيرفلپ(گالا)است كه در حقيقت براي كاشت مو لازم نيست اشاره كرد، اين برداشت موجب بجا ماندن اسكار در پشت سرمي باشد اما با روش اس يو تي SUT ديگر شاهد اين عوارض سنگين نمي باشيم. شخص كانديد كاشت مو مي تواند، روشي بدون جراحي ودرد، كه در نهايت كاشت موي خود را، با تراكمي بالا، در يك جلسه تجربه ميكند،در اين روش متخصصان با برداشت سريع و دقيق تارهاي مو عمل كاشت را با ظرافت خاصي انجام ميدهند .گاهي اوقات با پايين آمدن استروژن در بدن تارهاي مو به حالت استراحت در مي آيند به گونه اي كه تارهاي مو رفته رفته ضعيف شده و دچار ريزش ميشوند ، اين حالت بيشتر در زنان بعد از دوران بارداري يا در دوران يائسگي ديده ميشود كه به با روش HRT در كلينيك كاشت مو قابل ترميم است.
فرد متقاضي به راحتي با تحقيق و بررسي كلينيك كاشت مو ميتواند بهترين بازده با ظاهري متفاوت را داشته باشد.


 

كاشت مو و نحوه اجراي آن در كلنيك كاشت موكاشت ابرو ابن روزها جايگزين مناسبي براي تاتو ابرو شده است،تاتوي ابرو روشي غير مناسب يا گاهاً خطرناك براي پرتراكم نشان دادن ابروها استفاده مي شد كه مشكلاتي از قبيل تكراري شدن يا مصنوعي بودن را به همراه داشت.

با گذر زمان و پيشرفت علم روش كاملاً طبيعي با موهاي طبيعي فرد ايجاد شد،كه افراد با مراجعه به كلينيك كاشت ابرو توسط متخصصان مشاوره شده و بعد از مشاوره به بهترين شكل ممكن عمل كاشت بر روي ابروهايشان انجام ميشود.
دلايل مختلفي وجود دارد كه ابروي طبيعي انسان از بين ميرود در اينجا به چند مورد از اصلي ترين آنها اشاره ميكنيم:

 

 • تاتوي ابرو را ميتوان يكي از اصلي ترين دلايل از بين رفتن ابروهاي طبيعي نام برد
 • بيماري هاي هورموني كه شامل پركار بودن يا كم كار بودن تيروئيد مي باشد
 • برخي از بيماري هاي پوستي شامل : لوپوس پوستي و سالك
 • پرتو درماني و يا شيمي درماني
 • كم پشتي موروثي ابروبه طور كلي ابرو شامل سه قسمت مي باشد

 

 • تاج ابرو
 • بدنه ابرو
 • دم ابرو

هركدام از قسمت هاي ابرو متشكل از يك نوع حالت است كه اين امر موجب مي شود كه متخصصان كلينيك كاشت ابرو طراحي دقيق و بدون نقصي انجام دهند و همچنين حتما بايد بر اساس اصول و قوانين استاندارد و مشخص شده در علم زيبايي دركلينيك كاشت ابرو رعايت شود و در همين راستامتخصصان در كلينيك هاي كاشت ابرو با ظرافت و وسواس بسيار زيادي اين امر را بررسي ميكنند.

 

لازم به ذكر است در كلينيك كاشت ابرو پس از بررسي خواب ابرو به جنس موها پيوندي اهميت خاصي ميدهند چرا كه موهاي ابرو داراي ضخامت خاصي است كه در هنگام برداشت به اين نكته بايد توجه كرد.

 

كاشت ابرو مانند كاشت مو يك نوع پيوند بافت زنده به حساب مي آيد،پيوند ابرو بصورت دقيق تر و تخصصي تر در كلينيك كاشت ابرو انجام ميشود،به گونه اي كه متخصصان با بررسي ناحيه اي كاشت و برداشت بهترين شكل كاشت را انجام ميدهند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :kashtemu1
تاريخ: 1397/3/7  ساعت: ۰۶

كاشت مو و برخي از توضيحات كلي درباره آن.....


كاشت مو قطعي ترين روش براي بازيابي موهاي از دست رفته ميباشد كه امروزه با روش هاي مختلفي به صورت كاملا طبيعي در حال اجرا ميباشد،شخص متقاضي با يك عمل سرپايي و بدون درد ميتواند موهاي سر خود را بازيابي كند.

به طور كلي موهاي كاشته شده در حدود 3 هفته اول مقدار كمي رشد ميكند و بعد از ان شروع به ريزش ميكند،تا حدود  3 ماه تا 4 ماه  بعد موهاي طبيعي رشد كرده و به طور دائم باقي ميماند.

لازم به ذكر است كاشت مو هيچگونه عوارضي را در پي ندارد با مراقبت هاي بسيار ساده در همان 2 هفته اغازين به راحتي ميتوان موهاي يكدست و بدون نقصي را داشت.


برخي از روش هاي كاشت مو


روش هاي گوناگوني براي كاشت مو استفاده ميشود اما تعدادي از مرسوم ترين و پيشرفته ترين آنها شامل موارد زير ميباشند:

1- كاشت مو به روش fit

2- كاشت مو به روش fut

 

 

كاشت مو به روش fit:

عموما در مواردي كه فرد متقاضي به كاشت مو داراي بانك موي قوي هست از روش fit استفاده ميشود به طوري كه ميتوان بدون برش و بخيه عمل كاشت مو را انجام داد،شايان ذكر است در روش fit فرد متقاضي نياز به بستري نداشته و تنها به صورت بي حسي موضعي و ضد عفوني شدن فوليكول هاي مو با ابزاري خاص انجام ميشود.

 

كاشت مو به روش fut:

كاشت مو به روش fut يا folicualr unit transplantation جزء كاشت مو هاي سنتي به شمار ميرود كه در طول فرايند كاشت مو نياز به پزشك جراح ميباشد،ميتوان از مزاياي اين روش بيشترين رشد كاشت مو  و طبيعي بودن كاشت مو  اشاره كرد.

فرايند اين روش به گونه اي است كه از قسمت پشت يا طرفين سرفرد متقاضي يك نوار باريك كه قطر آن بستگي به مقدار شيلي پوست دارد،برداشته شده و نوارها ي برداشته شده به قطعات كوچكتر به نام گرافت (گرافت قطعاتي از پوست سر كه  شامل 1 تا 4 تار مو ميباشد) تقسيم شده و توسط جراح در قسمت جلوي سر كاشت مو ميشود.رعايت برخي از نكات  در روزهاي ابتدايي كاشت مو


- عمل كاشت مو جزء عمل هاي سرپايي به شمار ميرود،بهتر است در زمان كاشت مو با يك  همراه مراجعه نماييد. 

- با وجود ساده بودن عمل كاشت مو توصيه ميشود بعد از عمل3 تا 5 روز استراحت صورت گيرد.

- در روزهاي ابتدايي مراقب خوابيدن و قرار گرفتن سر روي بالشت باشيد،امكان ريزش فوليكول ها در برخورد با بالشت در روزهاي ابتدايي وجود دارد.

- استفاده از كلاه ميتواند روند بهبودي را كاهش دهد از اين رو حدالامكان از كلاه استفاده نكنيد يا در صورت استفاده از جريان هوا از زير كلاه مطمئن شويد.

- در روزهاي ابتدايي از شستشوي سر خوداري فرماييد،زيرا ممكن است  فوليكول ها  در برخورد دست با دچار اسيب ديدگي شوند.

- از قرار گرفتن در معرض نور خورشيد خوداري نماييد،زيرا موجب اسيب گراف ها ميشود.

- از تعرق سر جلوگيري فرماييد،زيرا تعرق پوست سر موجب بروز عفونت بر روي سر ميشود.

-به محض مشاهده ريزش غير عادي سريعا با پزشك خود تماس بگيريد.

- به منظور جلوگيري از عفونت،بعد از اجازه پزشك براي شستشوي سر،موهاي خود را با آب و صابون بشوييد.

- استرس نداشته باشيد و صبور باشيد.

 

امروزه بسياري از افراد دچار ريز موي سر كه منجر به طاسي ميشود هستند كه ميتوانند به راحتي توسط يكي از روش هاي كاشت مو ،از موهاي طبيعي برخوردار شوند، ريزش مو به صورت اشكال مختلف صورت ميگيرد كه يكي از متداول ترين آنها در بين جوان ها ريزش مو سكه اي ميباشد كه ممكن است در قسمت هاي مژه ، ابرو ، ريش و سيبيل ايجاد شود كه با پيوند و كاشت مو قابل ترميم  درمان ميباشد.به طور كلي اين روزها كاشت مو به روش هاي مختلف،يكي از متداول ترين عمل ها زيبايي در دنيا به شمار ميرود كه به روش هاي مختلف قابل اجرا ميباشد.

:
برچسب‌ها:

[ ]